11 HKK Brotnjo 20
kshbba

kshbba

Košarkaški kamp Bojana Bogdanovića otvoren je jučer na igralištima FPMOZ-a u Rodoču i trajati će do srijede 28 lipnja.

Na kampu sudjeluje 60 dječaka i 20 djevojčica iz 20 bh. klubova. Njih će košarkaškim vještinama, uz Bojana učiti i Bojanovi gosti, poznati košarkaši i treneri. Bojan je svim sudionicima kampa osigurao komplete sportske opreme "Adidas", te nagrade za najuspješnije.

- Kamp je nastao sasvim slučajno u razgovoru s trenerima koji me vode praktički cijeli život. Došli smo na ideju da osnujemo kamp i pokušamo nešto pružiti ovoj djeci, jer kada sam ja počinjao igrati košarku, ovako nešto slično nije postojalo u Mostaru  – kazao je Bogdanović, koji se nada da će kamp postati tradicija.

Istaknuo je kako će tijekom trajanja kampa, on i treneri, pokušati djeci prenijeti neko svoje košarkaško znanje i iskustvo te usaditi radne navike.

- Ja se nadam da će im ovaj kamp biti odskočna daska – kazao je Bogdanović te dodao kako razmišlja i o košarkaškoj akademiji koja je trenutno još uvijek samo u fazi ideje.

Forografije sa kampa pogledajte na linku ispod:

Prekjučerašnji će dan ostati u lijepoj uspomeni mladim košarkašicama i košarkašima iz svih klubova koji djeluju pod okriljem KS Herceg - Bosne. Naime, njima je Košarkaška akademija Herceg - Bosne upriličila cjelodnevno druženje kroz upoznavanje s povijesno - turističkim znamenitostima Ljubuškog, zabavu i utakmice. Nekima su to bile prve košarkaške utakmice. Naime, Mini basket fest "Ljubuški 2017" okupio je mlade košarkašice i košarkaše rođene 2004. godine ili mlađe. To je uzrast koji nema službenih natjecanja kroz sezoni. Zato ova ideja zaslužuje pohvale, jer djeca su željna igre, nadmetanja, već u ovoj dobi razvijaju duh zajedništva u igri. Vidjelo se to i na eliminacijskim utakmicama odigranih u dvorani u Ljubuškom, te na igralištima gimnazije i osnovne škole u Gačinama, a osobito na dvije finalne utakmice u Sportskom centru u središtu grada, podno drevne kule nercega Stjepana.

-S ovom manifestacijom svakog ljeta gostujemo u drugom gradu. Ovaj put izbor je pao na Ljubuški u znak zahvalnosti Mariju Škegri i njegovim suradnicima iz HKK Ljubuški koji nemaju uvjeta za rad, koji nemaju termina u dvorani, ali koji su svojom upornošću i željom igrali i pretkadetsku, i kadetsku i juniorsku ligu Herceg - Bosne. Stalno su gostovali, ali nisu odustajali. Sad su na Sportskom centru uredili košarkaško igralište, dobili koševe i veći dio godine ondje će moći trenirati. Ljubuški je grad rukometa, ali vjerujem da će i ova akcija potaknuti ljude u gradu da omoguće i djeci koja vole košarku normalne uvjete za treninge, - kazao je voditelj Košarkaške akademije Herceg - Bosne Romeo Bilinovac i dodao:
-Hvala svim trenerima, a posebno djeci koja su stigla u Ljubuški i unatoč ljetnim vrućinama cijeli dan bili dionici ove velike košarkaške akcije. Čestitke svima, a napose pobjednicima u obje konkurencije, košarkašicama Tomislava i košarkašima Ljubuškog.

Posjetili su mladi košarkaša za boravka u Ljubuškom turističku atrakciju vodopad Kravice, te najstariji muzej u BiH, Franjevački muzej na humcu. Prošli su defileom ulicama Ljubuškog i završili sve u Sportskom centru, gdje ih je u ime grada domaćina pozdravio Toni Kraljević.
Finalne utakmice bile su šlag na torti. Curice iz Tomislavgrada bile su bolje od vršnjakinja iz Livna. Trener Marko Drmić imao uistinu talentiranu ekipu u kojoj treba tražiti nasljednice Marijane Kovčo Tabak, Anđe Radoš i drugih djevojaka koje su proslavile tomislavgradsku košarku. Mladi Ljubušaci u finalu su bili bolji od prednatjecateljske vrste Širokog. Dobili su pljesak i zlatne medalje. Finaliste su darivali dvojica ljubuških dvometraša, nekadašnji košarkaš Brotnja i Širokog Mario Škegro i Domagoj Bubalo, koji je prošlu sezonu igrao za estonski Parnu.
Sad svi mogu na odmor uz priču o prvom finalu i lijepim uspomenama iz Ljubuškog.

REZULTATI

DJEČACI
A SKUPINA: Ljubuški - Grude 19:5, Livno - Ljubuški 9:33, Grude - Livno 18:12. REDOSLIJED: Ljubuški 4, Grude 3, Livno 2 boda
B SKUPINA: Brotnjo - Posušje 10:17, Rama - Brotnjo 33:16, Posušje - Rama 9:24. REDOSLIJED: Rama 4, Posušje 3, Brotnjo 2 boda
C SKUPINA: Široki - Zrinjski 44:4, Novi Travnik - Široki 10:22, Zrinjski - Novi Travnik 11:20. REDOSLIJED: Široki 4, Novi Travnik 3, Zrinjski 2 boda
D SKUPINA: Busovača - Vitez 22:16, Tomislav - Busovača 12:19, Vitez - Tomislav 10:18. REDOSLIJED: Busovača 4, Tomislav 3, Vitez 2 boda
POLUFINALE: Ljubuški - Rama 24:18, Široki Busovača 14:11
FINALE: Ljubuški - Široki 26:17

DJEVOJČICE
A SKUPINA: Ljubuški - Brotnjo 9:10, Rama - Ljubuški 17:9, Brotnjo - Rama 24:17. REDOSLIJED: Brotnjo 4, Rama 3, Ljubuški 2 boda
B SKUPINA: Livno - Posušje 13:9, Busovača - Livno 5:28, Posušje - Busovača 26:8. REDOSLIJED: Livno 4, Posušje 3, Busovača 2 boda
C SKUPINA: Tomislav - Zrinjski 2010 26:8, Vitez - Tomislav 5:32, Zrinjski 2010 - Vitez 19:8. REDOSLIJED: Tomislav 4, Zrinjski 2010 3, Vitez 2 boda
POLUFINALE: Brotnjo - Livno 11:18, Tomislav izravno u finalu
FINALE: Tomislav - Livno 37:11

Fotografije pogledajte na linku ispod:

Ponedjeljak, 19 Lipanj 2017 06:20

Najava: Mini basket fest – Ljubuški 2017.

Košarkaška akademija Herceg Bosne u suradnji sa HKK Ljubuški 21.06.2017. (srijeda) organizira Mini basket festival za dječake i djevojčice rođene 2004. godine i mlađe.

Na festivalu će sudjelovati oko 350 mladih igrača i igračica iz 22 kluba koji djeluju pod okriljem KS Herceg Bosne. Tijekom cjelodnevnog boravka pored samog natjecanja mladi igrači i igračice imati će priliku upoznati i kulturno povijesne znamenitosti grada Ljubuškog.

Student prvak Lige Herceg Bosne

Košarkaši Studenta prvaci su Lige Herceg-Bosne i povratnici u Prvu ligu BiH. U finalu doigravanja za prvaka Lige Herceg-Bosne mostarski studenti su s 3:0 u pobjedama bili bolji od ekipe Gruda.

Student je u trećem susretu koji je odigran večeras u dvorani na Bijelom Brijegu svladao Grude s 81:64 (20:15, 18:24, 19:18, 24:7).

Domaći košarkaši odlično su otvorili utakmicu i nakon četiri minute igre imali vodstvo 15:4. Grude se vraćaju s dvije trice Tihomira Vranješa, a prva četvrtina je okončana kod rezultata 20:15 za Student.

Drugu dionicu igre obilježio je Ivo Mikulić postigavši 13 poena od čega je tri puta bio uspješan za tri poena. Mikulić je pogodio tricu za vodstvo Studenta 36:27, no zatim su se domaći košarkaši uspavali, pa Grude na odmor odlaze s minimalnom prednošću 39:38.

Početne minute nastavka protekle su u boljoj igri gostiju koji dolaze do vodstvo 47:40, a zatim i 56:48. Ipak, Berin Gudić svojom prvom tricom poravnava na 57:57, te se s tim rezultatom ušlo u posljednju četvrtinu.

Tricama Mikulića i Manjge domaći košarkaši otvaraju četvrtu dionicu igre. Tri i pol minute prije kraja utakmice Mikulić je pogodio svoju petu tricu za vodstvo 72:61, i tada je bilo počelo slavlje u dvorani na Bijelom Brijegu.

Najefikasniji u ekipi Studenta bio je Ivo Mikulić s 21 poenom, koliko je postigao i Tihomir Vranješ, najbolji pojedinac Gruda.

Student je pokazao kako je najkvalitetnija momčad u Ligi, te sasvim zasluženo stigao do naslova prvaka. Iduće sezone ekipa iz Mostara će igrati u Prvoj ligi.

Pehar i medalje za osvojeno prvo mjesto košarkašima Studenta je uručio predsjednik Košarkaškog saveza Herceg-Bosne Dalibor Miloš.

(pogled.ba)

U predsposljednjem kolu Lige mladih KS Herceg Bosne, poznate su momčadi koje su osvojile prvo mjesto u predkadetskoj, kadetskoj i juniorskoj selekciji.

U sve tri selekcije to su mladi košarkaški Hrvatskog košarkaškog kluba Široki.  Zlatne medalje i pehare je uručio potpredsjednik saveza Romeo Bilinovac.

Ovom prilikom čestitamo HKK Široki na zasluženom plasmanu, a valja dodati da sve tri selekcije nisu doživjeli niti jedan poraz.

Pogledajte fotografije:

Ponedjeljak, 22 Svibanj 2017 06:54

Student i Grude se plasirali u finale KS HB

Košarkaši Studenta igrat će u finalu doigravanja za prvaka Lige Herceg-Bosne i to protiv momčadi Gruda. U trećoj odlučujućoj utakmici polufinala Studenta je s 79:71 svladao (23:24, 19:17, 19:18, 18:12) i tako s 2:1 u pobjedama izborio završnicu natjecanju.

Važnost utakmice očito je sputala domaće košarkaše koji su u prvom poluvremenu odigrali ispod svoje razine, a gosti koji su imali veliku potpora s tribina dali su svoj maksimum i većim dijelom prvog dijela imali prednost.

Student je u trećoj četvrtini imao i 14 poena prednosti, no ni tada se Posušaci nisu predavali. Dominik Jukić je tri minuta prije kraja pogodio tricu za poravnanje 71:71.

Ključni igrač Studenta u završnici susreta bio je Mladen Primorac koji je dva napada uspješno realizirao, a zatim pogodio dva slobodna bacanja. Ivica Širić također je bio uspješan sa linije za slobodna bacanja i postavio konačni rezultat Student - Posušje 79:71.

Berin Gudić s 24 poena bio je najefikasniji kod Studenta, dok se u ekipi Posušja istaknuo Ivan Begić s 18 koševa.

Podsjetimo, Grude su na svom terernu porazili momčad Šitokog II rezultatom 96:84 i tako dvokorakom ušli u finale. Grude je predvodio Tihomir Vranješ koji je postigao 35 poena.

Finale između Studenta i Gruda počinje u četvrtak 25.svibnja, a igra se na tri pobjede.

Košarkaši Studenta igra će u finalu doigravanja za prvaka Lige Herceg-Bosne. U trećoj odlučujućoj utakmici polufinala Studenta je s 79:71 svladao (23:24, 19:17, 19:18, 18:12) i tako s 2:1 u pobjedama izborio završnicu natjecanju.

Berin Gudić je s dvije trice u završnici donio Studentu odlazak na odmor s vodstvom 42:41.

U finalu doigravanja Student će igrati s Grudama koje su u dva susreta bile bolje od Širokog II.  - See more at: http://www.pogled.ba/clanak/foto-student-u-finalu-doigravanja-u-dramaticnom-susretu-porazeno-posusje/115951#sthash.qv0iyGxc.dpuf

Prve polufinalne utakmice Play - offa košarkaša Herceg - Bosne
Student i Grude poveli 1:0

Student - Posušje 83:50
(28:14, 16:8, 24:18, 15:10)
MOSTAR - Dvorana na Bijelom Brijegu. Gledatelja 200. Suci: Hrvoje Ćavar, Filip Lovrić i Marijo Karačić (Široki Brijeg). Opunomoćenik: Zoran Marijanoviæ (Čitluk)
STUDENT: Vukadinović, K. Kovač 5, Boljkovac 10 (2-2), Širić12 (0-1), Marković 19 (1-1), Gudić 2, Mikulić 8 (0-2), Prskalo 11 (0-1), Barbarić 2, Manjgo, Jurković 4 (4-4), Primorac 10. Trener: Domagoj Kujundžić
POSUŠJE: J. Ramljak, A. Ramljak 14 (4-6), Jukić 8, A. Begiæ, Mustapić, Maras, J. Penava 4 (0-2), I. Begić 12 (0-3), Ðerek 3 (1-2), Leko 9, D. Kovač, Jo. Penava. Trener: Neven Plantak
SLOBODNA BACANJA: Student 7-11 (63%), Posušje 5-13 (39%). OSOBNE POGREŠKE: Student 21, Posušje 20. SKOKOVI: Student 41 (33+8), Posušje 24 (20+4). ŠUT: Student 33-61 (54%), Posušje 19-54 (35%). TRI POENA: Student 10-24 (42%) - Boljkovac 2, Širić 2, Marković 2, Mikulić 2, K. Kovač 1, Prskalo 1, Posušje 7-31 (23%) - A. Ramljak 2, Jukić 2, I. Begić 2, Leko 1. IGRAČ UTAKMICE: Dejan Marković (Student)

Košarkaši Studenta odlično su odigrali prvu polufinalnu utakmicu protiv Posušja. Na domaćem parketu počeli su graditi prednost od prve minute, a već na isteku prve četvrtine Mostarci su imali 14 poena viška, a svoju prednost do "velikog odmora" povećali su na 44:22. U nastavku utakmice trener Domagoj Kujundžić pružio je priliku svim igračima koji su nastavili u istom ritmu i ostvarili uvjerljivu pobjedu. Student je imao čak petoricu igrača s dvoznamenkastim brojem poena, a prednjačio je organizator igre Dejan Marković s 19 poena, 6 skokova i 4 asistencije. Mostarsko pojačanje Mladen Primorac debitirao je s deset poena i pet skokova. Kod Posušja je najzapaženiji bio Ante Ramljak.

Grudama drama na Pecari
Široki II - Grude 70:71
(23:12, 9:30, 17:13, 21:16)
ŠIROKI BRIJEG - Dvorana na Pecari. Gledatelja 200. Suci: Ivan Miličević i Vladimir Marić (Čitluk) i Tomislav Stapić (Mostar). Opunomoćenik: Niko Lučić (Tomislavgrad)
ŠIROKI II: Bošnjak 8, Rezić, A. Planinić 2, M. Drežnjak 17 (1-3), Pervan 3 (0-2), J. Planinić 10 (0-4), Čović 11 (1-2), D. Drežnjak 14 (6-6), Ćutuk, Šakota 5 (1-2), Damjanović, Buhač. Trener: Damir Vujanović
GRUDE: Alpeza, Jelčić 18 (4-5), Vranješ 15 (2-3), Zucić, Vrdoljak, N. Andrijanić 11 (2-2), Z. Galić 11 (4-7), M. Andrijanić 2 (2-2), Da. Mikulić, Šušak 14, B. Galić, Do. Mikulić. Trener: Igor Jelić
SLOBODNA BACANJA: Široki II 9-19 (47%), Grude 14-19 (74%). OSOBNE POGREŠKE: Široki II 23, Grude 26. PET OSOBNIH POGREŠAKA: B. Galić (31). SKOKOVI: Široki II 46 (34+12), Grude 28 (22+6). ŠUT: Široki II 29-59 (49%), Grude 22-59 (37%). TRI POENA: Široki II 3-13 (23%) - Bošnjak 2, Pervan 1, Grude 13-34 (38%) - Šušak 4, Vranješ 3, N. Andrijanić 3, Jelčić 2, Šušak 1. IGRAČ UTAKMICE: Goran Jelčić (Grude)

Početak završnice prvenstva Herceg - Bosne donio je dobru košarku. Za razliku od mostarske utakmice u kojoj je Student dominirao protiv Posušja druga momčad Širokog i Grude odigrali su borbenu zanimljivu utakmicu u kojoj je bilo velikih rezultatskih preokreta i kojoj je na kraju jedan poen presudio pobjednika. Košarkaši Gruda priredili su iznenađenje i poništili Širokom II prednost domaćeg terena. Istina, domaćin je u utakmicu ušao oslabljen bez bolesnih Josipa Batinića, Mate Šuška i Jure Solde. Na drugoj strani ni gosti nisu bili kompletni. Njima su nedostajali ozlijeđeni centra Toni Luburić, te iskusni Ante Smolić, koji je izostao zbog privatnih obveza. Utakmicu su bolje otvorili domaći košarkaši, dominirali na parketu u prvoj četvrtini i stekli prednost 23:12.
A onda su u drugoj četvrtini totalno stali. S druge strane gosti su tek počeli igrati. Zasipali su domaći koš iz svih pozicija i vrlo brzo došli ne samo do rezultatskog preokreta nego i velike prednosti koja je na kraju poluvremena iznosila 42:32. Gruđani su u jednome trenutku imali čak i 15 poena prednosti.
Trener Damir Vujanović uspio je za vrijeme odmora uvjeriti svoje igrače da utakmica još nije izgubljena i oni su u nastavku zaigrali bolje. Prednost Gruda iz minute u minutu topila se, a u zadnjih deset minuta ušlo se s prednošću Gruđana 55:49. Cijelu zadnju četvrtini domaći košarkaši trošili su se u stizanju prednosti gostiju. Agresivnom igrom uspjeli su minutu i 20 sekunda prije kraja preko Darija Drežnjaka doći do izjednačenja 68:68. Nastala je velika jurnjava i prava drama. Zlatko Galić je pod prekršajem uspio poentirati i uz dodatno bacanje odvesti Grude na 68:71. Uzvratio je Mateo Drežnjak polaganjem za 70:71. Jelčić je promašio šut za goste, Jure Planinić skočio, pokupio loptu i gurnuo Matea Drežnjaka u organizaciju napada 13 sekunda prije kraja. No, Drežnjak se malo spetljao s loptom u reketu i uspio je tek nekako vratiti Juri Planiniću čiji je šut preko bloka završio daleko od obruča i Grude su povele 1-0. Uzvrat je u četvrtak u Grudama. Pobijede li Grude u finale će, pobijedi li Široki II igrat će se "majstorica".

Temeljem članka 34. i članka 36. Statutu KS Herceg -Bosne,

Upravni odbor košarkaškog saveza Herceg - Bosne 10.05.2017 donosi

Odluka o mini prelaznom roku :

Članak 1. Odobrava se mini prelazni rok za četiri kluba (SKK Student,HKK Široki II,HKK Grude i HKK Posušje) koji igraju završnicu (play off) Lige KS H-B od srijede 10.05.2017 do petka 12.05.2017. ( do 24 sata) .

Članak 2. Klubovi mogu registrirati samo jednog igrača.

Članak 3. Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja.

Ur.broj: 12/2017 Predsjednik UO KS H-B: Mostar: 10.05.2017. Dalibor Miloš

Utorak, 09 Svibanj 2017 06:17

Pregled 22. kola seniorske lige HB

Posljednje 22. kolo Prve lige Herceg - Bosne otklonilo je sve nepoznanice. U Play - off plasirali su se Student, Široki II, Grude i Posušje. Utakmica između Gruda i Posušja izravno je odlučivala tko će imati bolju startnu poziciju u doigravanju za naslov prvaka. U vrlo borbenoj utakmici Gruđani su došli do pobjede i startnog mjesta broj tri za doigravanje. Posušje je završilo na četvrtom mjestu i u polufinalu će igrati s mostarskim Studentom. Gruđane su do važne pobjede vodili iskusni igrači Ante Smolić koji je ostvario double - double učinak od 11 poena i 10 skokova, te organizator igre Goran Jelčić koji je uz 14 poena upisao šest skokova i tri asistencije.

Široki II je vrlo lako stigao do potvrde drugog mjesta. Mlada momčad trenera Damira Vujanović ostvarila je 36 poena viška u utakmici u Novom Travniku. Kod Širokog su prednjačili Mile Čović s 19 poena, dva skoka i pet Asistencija, te Jure Planinić s 18 poena, tri skoka i pet asistencija i Dragan Pervan s double - double učinkom od 13 poena i 11 asistencija. U domaćoj momčadi pozornost je skrenuo Nedim Mameledžija s 22 poena i 22 skoka.
Idućeg vikenda kreće Play - off. Polufinalni susreti igraju se do dvije pobjede, a pobjednici će u finale koje se igra do tri pobjede. Pobjednik će izboriti pravo igranja u Prvoj ligi košarkaša BiH iduće sezone.

Valja dodati da Široki II igra izvan konkurencije i u slučaju da postane pobjednik, plasman u viši stupanj natjecanja ostvarit će finalist.

Rezultati 22. kola - NOVI TRAVNIK: Novi Travnik - Široki II 74:110 (26:29, 22:33, 15:20, 11:28), GRUDE: Grude - Posušje 73:68 (24:10, 13:19, 22:17, 14:22), MOSTAR: Student - Tomislav 78:57 (14:14, 28:12, 18:15, 18:16), BUSOVAČA: Busovača - Vitez 71:87 (22:15, 13:10, 10:24, 15:23), ČAPLJINA: Čapljina - Brotnjo 66:54 (22:15, 13:10, 11:14, 20:15), Zrinjski II je slobodan

11. BROTNJO 18 1 17 1155:1520 19

U polufinalu Play - offa sastaju se - MOSTAR (13. svibnja u 17 sati): Student - Posušje, ŠIROKI BRIJEG (14. svibnja u 17 sati): Široki II - Grude

Novi Travnik - Široki II 74:110
(26:29, 22:33, 15:20, 11:28)
NOVI TRAVNIK - Gradska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Mila Čavara (Busovača), Saša Luković (Vitez) i Ilija Mišura (Rama). Opunomoćenik: Jakov Vukoja (Rama)
NOVI TRAVNIK: Topalović 26, Brkan 11, Mlakić 2, Kupris, Jozak 4, Mameledžija 22, Bilobrk 2, Aščić 1, Fisić, Valjan 4, Skopljaković 2. Trener: Zdravko Batalija
ŠIROKI II: J. Planinić 18, Bošnjak 16, Rezić 11, A. Planinić 16, Buhač 8, Pervan 13, Čović 19, Kraljević 1, Šakota 8, Damjanović. Trener: Damir Vujanović

Grude - Posušje 73:68
(24:10, 13:19, 22:17, 14:22)
GRUDE - Dvorana Bili Brig. Gledatelja 200. Suci: Tomislav Stapić (Mostar), Hrvoje Ćavar i Luka Brekalo (Široki Brijeg). Opunomoćenik: Mate Križanac (Tomislavgrad)
GRUDE: Alpeza, Jelčić 14, Smolić 11, Zucić, Vrdoljak, N. Andrijanić 14, Z. Galić 8, M. Andrijanić 3, Luburić 6, Šušak 15, B. Galić, Mikulić 2. Trener: Igor Jelić
POSUŠJE: Ramljak 13, Jukić 13, Begić 7, A. Kovač, Maras 2, J. Penava 10, Bešlić, Đerek 12, Leko 11, D. Kovač, J. Penava, Širić. Trener: Josip Penava

Student - Tomislav 78:57
(14:14, 28:12, 18:15, 18:16)
MOSTAR - Dvorana na Bijelom Brijegu. Gledatelja 100. Suci: Vladimir Marić (Čitluk), Filip Lovrić i Marijo Karačić (Široki Brijeg). Opunomoćenik: Boro Sesar (Mostar)
STUDENT: Vukadinović, Cvitanović 11, Boljkovac 3, Širić 9, Marković 2, Gudić 18, Mikulić, Kovač 5, Barbarić 2, Manjgo 20, Jurković 6, Ivišić 2. Trener: Domagoj Kujundžić
TOMISLAV: Krajinović 3, Bagarić, Ajdin, B. Lučić 2, P. Radoš, J. Radoš 11, Mašić 8, J. Lučić, Nuhić 7, Baković 26. Trener: Mate Baković

Busovača - Vitez 71:87
(22:15, 13:10, 10:24, 15:23)
BUSOVAČA - Dvorana Srednje škole. Gledatelja 200. Suci: Mila Čavara i Ivan Jurić (Busovača) i Saša Luković (Vitez). Opunomoćenik: Aco Okuka (Kiseljak)
BUSOVAČA: Neslanović 5, Softić 23, Hodžić 4, Husejnović 7, Rizvić 3, Ćosić, Babić, Vidović, Dervišević 13, Milinović 12. Trener: Josip Križanović
VITEZ: Đozić 22, Elmazovski 15, Matošević 4, Haskić 2, Livančić, Bambur 14, Smajlović 17, Grabovac 11, Šero 2, Barnjak. Trener: Ivan Šero

Čapljina - Brotnjo 66:54
(22:15, 13:10, 11:14, 20:15)
ČAPLJINA - Gradska dvorana. Gledatelja 100. Suci: Vlatko Rotim, Danijel Vlaho i Mario Ivanković (svi Mostar). Opunomoćenik: Davor Markić (Ljubuški)
ČAPLJINA: Buntić 4, Pažin 6, Pekić 2, Dragičević 2, Bošnjak, Biloš, Rebac 3, Radak 17, Marković 6, Jerkić 20, Ivanković 6. Trener: Amar Krpo
BROTNJO: Barbarić 11, Buljan 6, Radišić, Bubalo 10, Džajić, Stipanović 7, Galić 9, Pervan 7, Prce 4, Doko. Trener: Josef Dalibić

Nakon odigrana 22. kola seniorske Lige Herceg Bosne, poznate su momčadi koje su se plasirali u play off, a to su prema redosljedu Student, Široki II, Grude i Posušje.

Polufinale se igra na dvije, a finale na tri dobivene utakmice.

Play off će se igrati u terminima nedjelja/srijeda, a prve utakmice su na rasporedu idući vikend 13 i 14. svibnja, a parovi su:

Student - Posušje, subota 13.05.2017. u 17:00 sati.

Široki II - Grude, nedjelja 14.05.2017. u 17:00 sati.