Košarkaška akademija Herceg Bosne, zahvaljujući donaciji Središnjeg ureda Republike Hrvatske za Hrvate izvan RH, dodijelila je košarkaške lopte svim klubovima članovima Košarkaškog saveza Herceg Bosne.

Lopte je uručio Romeo Bilinovac stručni voditelj Košarkaške akademije Herceg Bosne.

Fotografije pogledajte na:

Predsjednik Federacije Bosne i Hercegovine Marinko Čavara razgovarao je sa predstavnicima Košarkaškog saveza Herceg-Bosne u Košarkaškom savezu BiH.

Tijekom sastanka razgovaralo se o razvoju lige mladih, te o razvoju organiziranog bavljenja sportom mladih ljudi. Predstavnici Košarkaškog saveza Herceg-Bosne istaknuli su veliku potrebu prevencije asocijalnog ponašanja kod mladih, te prevencije raznih oblika ovisnosti kroz bavljenje sportom.

Jedan od primarnih ciljeva ovog Košarkaškog saveza je omasovljenje bavljenja košarkom u Bosni i Hercegovini.

Predsjednik Federacije BiH Marinko Čavara istaknuo je da je neophodna veća potpora institucija države i poduzeća organizacijama koje okupljaju veliki broj mladih i omogućuju im bavljenje sportom.

Ponedjeljak, 14 Studeni 2016 07:12

Zrinjski bolji od Širokog u hercegovačkom derbiju

Napisao

Košarkaši Širokog poraženi su na Pecari od Zrinjskog 73:79 (21:26, 22:14, 19:20, 11:17) u derbi susretu četvrtog kola Lige 10. Bio je to prvi domaći poraz Širokog te prva gostujuća pobjeda Mostaraca.

Gosti su puno bolje otvorili utakmicu te su nakon prve četvrtine imali prednost od 21:26. U drugoj četvrtini domaći su puno bolje zaigrali te su na odmor otišli s vodstvom od 43:40. Do kraja susreta gledali su uzbudljiv susret, no u posljednjoj četvrtini iskusnija momčad Zrinjskog nije dopustila preokret te su slavili rezultatom 73:79.

Mostarce je do pobjede predvodio Draško Knežević s 26 koševa. Dvoznamenkasti su još bili Šamadan (12), Demić (11) te Princ i Begić oba po 10 koševa.

Širokom nije pomogao niti double-double kapetana Ivana Karačića (16 koševa, 11 skokova) i Ante Đuguma (15 koševa, 11 skokova). Kod domaćih vrijedi još izdvojiti Kevina Browna s 13 koševa.

ŠIROKI: Zadro, Soldo, Đugum 15 (5-7), Šušak, Močnik 8 (2-4), Čolak 8 (4-4), Zubac 6, Brown 13 (3-4), Karačić 16 (2-2), M. Drežnjak, D. Drežnjak 7, Batinić. Trener: Romeo Bilinovac

ZRINJSKI: Petrić, Knežević 26 (2-3), Gilja, M. Zovko 2 (2-4), Princ 10 (2-2), Brajković, Demić 11 (2-2), D. Zovko, Barać, Begić 10, Brummitt 8 (2-2), Šamadan 12 (3-5). Trener: Hrvoje Vlašić

Izvor: Jabuka tv.

Jedan od najiskusnijih igrača u košarkaškom prvenstvu Bosne I Hercegovine, bivši reprezentativac Vedran Princ trenutno je jedan od najvažnijih igrača u timu Zrinjskog. Koliko je njegovo prisustvo na parketu važno za Plemiće bez obzira i na godine i povredu koju je tek nedavno zaliječio pokazala je posljednja utakmica u kojoj je Zrinjski ubjedljivo porazio tim Bošnjaka.

“Kad god se ostvari pobjeda ne treba biti nezadovoljan. Moglo je ruku na srce biti i ubjedljivije, ali smo se na kraju malo opustili i gostima dopustili da s minus 28 dođu do minus 11, ali sve u svemu je dobro”, rekao je Princ za SportSport.ba. Princ je u posljednje vrijeme imao malih problema sa povredom. “Sad je dobro, iako nisam još potpuno spreman. Kada ću biti ne znam, potrebno je da dođe snaga”, kazao je, osvrćući se i na naredni meč u kojemu će Zrinjski igrati hercegovački derbi protiv Širokog. “Bit će teška utakmica, vidjeli ste da se Široki ljetos dobro pojačao, kao i da je nedavno razbio Kaknja koji je u posljednje dvije sezone potvrdio kbvalitet. Slijedi velika borba, a ja se nadam da ćemo im parirati i da ćemo adekvatno odgovoriti na njihovu trku i agresiju. Možemo pobijediti”, rekao je.

Pred oko 500 gledatelja u GSD Pecara, Široki je odigrao drugu utakmicu Lige 6 za prvaka BiH. U goste su stigli košarkaši sarajevskog Sparsa koji skoro tijekom cijele utakmice nisu pružili značajniji otpor (iznimka 4/4) večeras izuzetno poletnoj i mladoj ekipi Širokog. Već u prvom poluvremenu domaći su u jednom trenutku imali 19 koševa više a na odmor su otišli sa plus 15 (45:30). Širokobriježani su briljirali a Karačić se atraktivno u par navrata zakucavao koša Sarajlija …

Drugo poluvrijeme je bila preslika prvog jer su košarkaši trenera Vujanovića zadržali visoki ritam utakmice što je rezultiralo i dalje lijepom prednošću nad sarajevskim košarkašima pa su na kraju treće četvrtine imali ponovno prednost od 19 koševa (63:34). A onda nije moglo bez drame pa su u zadnjoj četvrtini gosti dosta bolje odigrali i topili razliku na pristojnu razliku, u jednom trenutku ona je bila plus 9 koševa (69:60)., međutim za potpuni preokret nije bilo snage pa je Široki upisao prvu vrijednu pobjedu (79:68) u Ligi 6 za prvaka BiH... (19-16 26-14 18-14 16-24)